Transit design – grafika inspirowana transportem

Nowoczesny i skuteczny transport publiczny trudno wyobrazić sobie bez reprezentującej go szaty graficznej. Atrakcyjny sposób prezentacji pozwala nie tylko wyjasnić pasażerowi, jakie ma możliwosci poruszania się po labiryncie polączeń, eariantów oraz opcji. Oprócz tego oczywistego celu, może być również elementem budującym markę, budzącym pozytywne skojarzenia symbolem, łatwo rozpoznawalnym i aktywnie zwiekszającym atrakcyjnosć Państwa sieci transportowej.
Styl graficzny musi być spójny, natomiast zakres jego zastowosanie może być dowolny, uzależniony od możliwosci, dopasowany do potrzeb, a przede wszystkim, indywidualny i własny. Jak elegancka odzież, ma swiadczyc dobrze, o jej włascicielu.

W ramach BluePi Transit Design proponuję przyjrzenie się różnicy, jaką można zrobić nowoczesną i ciekawa grafiką. Powiem więcej, pewne elementy powinny być widoczne w każdym, najmniejszym nawet systemie transportowym. To trzon: kolorystyka, logo, schemat.
Moja pasja wynika przede wszystkim z długoletniego, transportowego hobby (wiecej o mnie TUTAJ), a nie z faktu bycia zawodowym grafikiem (którym nie jestem) – dzieki temu moje projekty są często wyjciem poza sztampowy, obowiązujący wzór i, no włanie, schemat.
Na stronie tej z czasem znajdzie się mój własny autorski przegląd polskich schematów.Niewykluczone, że tu i tam wzbogacony własną propozycją.
Czekam na reakcje i zapraszam już teraz do dzielenia się swoimi wrażeniami.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required